Jak zrobić Mockup w Photoshopie

® Parrot-Studio.pl

Zdarza się, że klient po otrzymaniu gotowego zdjęcia produktowego mówi “e…jest ok” . Nie to chcemy usłyszeć po czasie i zaangażowaniu jaki poświęciliśmy temu zdjęciu .

Dobrze wtedy jest podać klientowi na tacy rozwiązanie, które podniesie walor estetyczny jego produktu. Prezentacja tego samego zdjęcia na mockupie ładnego komputera na pewno doda zdjęciu produktu elementu publikacji, a kto nie chciałby zobaczyć swojej pracy lub produktu Na Ekranie .

Co to jest mockup

Używanie branżowego słownictwa pochodzenia angielskojęzycznego stało się już tak powszechne, że czasem nawet nie zastanawiamy się co ono znaczy. W tym przypadku sprawa jest prosta ponieważ bezpośrednie tłumaczenie już wiele wyjaśnia.

Mockup to po polsku atrapa. I tym właśnie jest – atrapą ekranu ,ramki ,okna lub temu podobnej przestrzeni, w której umieszczamy nasze zdjęcie.

Jak zrobić swój własny mockup

Aby nie powielać już istniejących wzorów, lub wydawać pieniędzy na gotowe już mockupy, możemy sami zrobić swój-własny. Posłuży nam do tego nasz zaprzyjaźniony Photoshop.

Na początek potrzebujemy naszą ramkę, w której będziemy umieszczać nasze zdjęcia. My wybraliśmy monitor zaprzyjaźnionej firmy Laparo, ponieważ mockup był robiony właśnie dla niech. Monitor wyszparowaliśmy ( wycięliśmy z tła) i wycięliśmy również samą przestrzeń ( inaczej mówiąc światło ) monitora.

Otrzymaliśmy coś takiego :

®Parrot-Studio.pl

Następnie dodajemy tło :

®Parrot-Studio.pl

Teraz pozostaje już tylko zaimportować do Photoshopa zdjęcia, które chcemy umieścić na ekranie. Dodajemy je na osobnej warstwie i umieszczamy ją pod ekranem i nad tłem. Musimy pilnować aby nasze zdjęcie nie było większe niż światło monitora. Do zmiany rozmiaru samego zdjęcia posłuży nam skrót Cmd-T ( PC Ctrl+T ) i funkcja Scale aby zachować proporcje obrazka. Poniżej kilka przykładów prezentacji zdjęć w naszym mockupie :

®Parrot-Studio.pl
®Parrot-Studio.pl
®Parrot-Studio.pl

Jako wisienkę na torcie dorzućmy jeszcze refleks na naszym błyszczącym monitorze. Takie rozwiązanie można znaleźć w reklamowych ujęciach produktów z błyszczącą powierzchnią. Najlepiej działają kiedy nasze zdjęcie ma ciemny charakter. Jak zrobić takie odbicie przedstawimy już niebawem w osobnym wpisie.

®Parrot-Studio.pl
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like