Jak zrobić zdjęcie obrotowe 360

Sprzedaż internetowa jest wygodna ponieważ z kanapy możemy zrobić zakupy ze sklepów do których nie mamy czasu pojechać. Problem tylko w tym, że zanim kupimy chcielibyśmy obejrzeć. Z pomocą przychodzą zdjęcia 360. Co prawda nie możemy dotknąć, ale możemy obejrzeć z każdej strony.

Zdjęcie obrotowe 360 to nic innego jak seria zdjęć przedmiotu stojącego na obrotowej platformie. Aby uzyskać efekt obrotu wystarczy już kilkanaście zdjęć, aczkolwiek lepiej jak jest więcej . Z naszego doświadczenia wynika że około 100 zdjęć na obrót pozwala na uzyskanie gładkiego obrotu ( bez wrażenia skoków pomiędzy zdjęciami)

Serię zdjęć, którą zrobimy importujemy następnie do specjalnego programu ( są darmowe i płatne wersje) który sam składa zdjęcia w jedną całość tworząc zdjęcie które możemy obracać dookoła, a jeśli chcemy się czemuś przyjrzeć, przybliżyć wybrane ujęcie . Wygodne prawda ?

Na rynku można znaleźć gotowe platformy obrotowe. Różnią się rozmiarami , wykończeniem, napędem ( ręczny, silnikowy) i oczywiście ceną. Można jednak zrobić taką platformę również samemu, co będziemy opisywać w jednym z kolejnych postów.
Kolejnym wyzwaniem przy realizacji zdjęć 360 jest oświetlenie. Sprawa jest prosta kiedy na naszym białym tle ( standardowe dla tego rodzaju zdjęć) mamy niewielką rzecz , która ma wyraźny własny kolor i jest matowa, na przykład zamszowe buty. Rzecz się komplikuje jednak gdy nasz klient prosi nas o zrobienie zdjęć dużego , ciężkiego przedmiotu, który jest biały i ma błyszcząca powierzchnię , w której się wszystko odbija. Taki przypadek opisujemy w osobnym poście.

Dlatego warto zawsze dowiedzieć się od naszego klienta jak najwięcej o produkcie zanim wycenimy i zaplanujemy realizację zlecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *